Muhteşem Yüzyıl
Muhteşem Yüzyıl

Muhteşem Yüzyıl 139. Bölüm

Bir Devrin Sonu

KÜNYE

MUHTEŞEM YÜZYIL HAKKINDA

Hükümdarlığı altında Osmanlı İmparatorluğu'na en parlak dönemini yaşatan Kanuni Sultan Süleyman'ın hayat hikayesinin anlatıldığı dizide her şey var; entrika, aşk, savaş, ihtiras, tutku, mücadele. Bir imparatorluğun kaderine yön veren bir aşkın hikayesi. .... Osmanlı'nın en parlak döneminde sarayın kapalı kapıları arkasında dönen oyun ve entrikalar... Osmanlı'nın en geniş sınırlara ulaştığı sırada Kırım'dan cariye olmak için yola çıkan bir genç kızın, Moskof Cariye Hürrem'in oğlunu tahta oturtmak için verdiği mücadele ve yaptıklarıyla bir imparatorluğun kaderine yön verişi... Sarayın ve Osmanlı'nın göz kamaştıran zenginliğinin içinde bir kadının ihtiraslı aşkı, hırsları ve entrikaları...

MUHTEŞEM YÜZYIL HABER

 • EKRANA KİLİTLEDİ

  Muhteşem Yüzyıl'da bu akşam yayınlanan bölüm izleyenlerin yüreklerini dağladı. Şehzade Beyazid ve dört çocuğu iple boğularak öldürüldü.

  Dün gece yayınlanan Muhteşem Yüzyıl dizisinin 138. bölüm, yine heyecan doluydu. Ekrana gelen son bölümde Şehzade Selim, Şehzade Beyazıd’ı ve oğullarına diz çöktürdü ve hepsini boğdurdu. Bu arada haftaya son bölümü yayınlanacak olan dizide Sultan Süleyman Topkapı Sarayı’nda yere düşerken gösteriliyor. Son bölümde Kanuni Sultan Süleyman’ın hayata veda edip etmeyeceği ve dizinin nasıl biteceği merak ediliyor.

  ...

 • 'MUHTEŞEM' ÖDÜLLER

  Magazin Gazetecileri Derneği tarafından bu yıl 20. kez verilen 'Altın Objektif Ödülleri' sahiplerini buldu. Gecede Star'ın 'Muhteşem Yüzyıl' dizisi 4 ödül aldı. NTV'de Gece Gündüz'ü sunan Gülay Afşar 'En İyi Program Sunucusu' seçilirken, 'Zor İşler' ile Dilara Gönder de 'Savaş Ay Özel Ödülü'nü layık görüldü.

  Muhteşem Yüzyıl'a 4 Ödül

  Gecede Star TV dizisi 'Muhteşem Yüzyıl'a 'En İyi Dizi' ödülü başta olmak üzere 4 ödül birden geldi. Dizide Sultan Süleyman'ı canlandıran Halit...