HABERLER

ŞİMDİKİ ZAMAN

Belmin Söylemez’in festivallerden ödüllerle dönen ilk uzun metraj filmi ‘Şimdiki Zaman’ 6 Eylül’de sinemalarda gösterime giriyor. Film işsiz bir genç kadının öyküsü üzerinden gelecek, kader ve dostluk temalarını sorguluyor.

İşsiz ve bütün bağları kopmuş... Mina’nın yeni bir hayata ihtiyacı var ama nasıl? Umudu kaçmakta bulur; Amerika’ya gidip yeni bir hayata başlamaktır amacı. Para biriktirmek için bir kafede kahve falı bakmaya başlar. Fal bakar para kazanır; fal bakar dertlerini paylaşır. Ancak kendi falında gerçekten de yeni bir hayat var mıdır?

ÖDÜLLÜ FİLM

İstanbul Film Festivali’nde yapan film, başrol oyuncusu Sanem Öge’ye “En İyi Kadın Oyuncu” ödülü getirdi.“Şimdiki Zaman” 19. Adana Altın Koza Film Festivali’nde de‘Yılmaz Güney’ ödülü, SİYAD ‘En İyi Film Ödülü’ ve Film-Yön özel ödülünü kazandı. Sanem Öge, ‘Şimdiki Zaman’daki performansı ile 24.Ankara Film Festivali'nde de ‘En İyi Kadın Oyuncu’ seçildi. Belmin Söylemez Amerika kıtasının en köklü film festivali San Francisco Film Festivali’nde kurmaca dalında en iyi filme verilen ‘Yeni Yönetmen Ödülü’nün sahibi oldu.

ŞİMDİKİ ZAMAN'IN FRAGMANINI HEMEN İZLE 

KİM NE DEMİŞ? (0)